בעולם העיצוב והאדריכלות, אנחנו יכולים לראות רבדים שונים אשר מחלקים את התחום לקטגוריות שונות. כך שישנם אדריכלים ומעצבים שעובדים אך ורק במבנים פרטיים, לעומת זאת ישנם אדריכלים ומעצבים, שמתעסקים בתכנון ועיצוב מבני ציבור, מרכזים מסחריים, מוסדות לימוד ועוד. החלוקה הזאת נוצרת הן, על פי ההתמחות של בעל המקצוע והמשרד בו הוא עובד והן על פי היכולות הכלכליות. סביר להניח שעבור תכנון מוסדות לימוד, צריך אדריכלים ומעצבים עם משאבים שלא לכול מי שעוסק בתחום יש.

עיצוב למרכזי למידה, הוא מונח יחסית חדש בעולם העיצוב המודרני, שכן במשך שנים העיצוב נערך בצורה דומה ועל פי מאפיינים מסוימים שעברו ממוסד למוסד. כיום תכנון מוסדות נעשה בצורות שונות, על פי רעיונות מקוריים של מעצבים, בהתאם לצרכי המקום, תנאי השטח והמשאבים שעומדים לרשות המקום (בין עם זו הרשות המקומית ובין עם זו עמותה או כל ארגון אחר).

כשמדברים על תכנון מוסדות לימוד, צריך לקחת בחשבון כמה נקודות שמבדילות בין מוסד למוסד. ראשית, יש את גיל המשתמשים בו. אנחנו יכולים למצוא מוסדות שמשרתים ילדים קטנים, ילדים בגיל בית ספר, חטיבה, תיכון או חבר'ה אחרי צבא. זה חשוב מאחר וסביר להניח שעיצוב למרכזי למידה עבור ילדים קטנים לא יהיה דומה לעיצוב למרכזי למידה עבור חיילים משוחררים. הגודל יהיה שונה, המרחבים יעוצבו אחרת, כל העיצוב של המוסד יהיה שונה.

שנית, לאיזה שימוש נועד המוסד. האם זה מוסד לימודים יומי, פנימייה, מוסד אליו מגיעים לצורך השתלמויות ערב, איזה שימוש יתבצע במוסד ובמשך כמה זמן.

שלוש, למי שייך המוסד. אנחנו יכולים מוסדות ששייכים למערכת החינוך הממלכתית, מוסדות ששייכים למערכת החינוך הדתית או לארגונים דתיים, מוסדות ששייכים לארגונים פרטיים. זה חשוב לדעת למי שייך הארגון, לא רק בשביל לדעת מול מי עובדים אלא גם מה הציפיות, מה ההגבלות והתנאים, מה מותר, מה אסור. יש פה מערכת שיקולים שלמה, שכל מעצב ומתכנן צריך לקחת בחשבון לפני שהוא מתחיל בעבודה.

חברת ג'ירפה מתמחה בתכנון מוסדות וכן בעיצוב מוסדות לימוד בתל אביב ובערים גדולות אחרות בישראל. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות בתחום. ניתן ליצור איתנו במייל או בטלפון ואנחנו נשמח לקבוע איתכם פגישה ולהתחיל ביחד בתכנון עיצוב למרכזי למידה. פנו אלינו עוד היום.