בית ספר מודרני מכיל סוגים שונים של חדרים, לצד כיתות אשר מעוצבות, בדרך כלל, בצורה דומה אנחנו יכולים למצוא כיתות וחדרים נוספים, אשר כל אחד מהם מעוצב בצורה שונה, על פי הצורך ואופי השימוש.

כמעט כל בית ספר, כולל היום חדר מחשבים, חדר מדעים, חדר מוזיקה, ספרייה ועוד שורה של חדרים וכיתות אשר אמורות לאפשר לתלמידים ולמורים לעבוד וללמוד בצורה נוחה במקום. כל חדר מעוצב כמובן בהתאם לנושא שלו וכן לסגנון המבנה של המקום.

ניקח לדוגמא עיצוב חדר מחשבים. כיום בבתי ספר רבים יש יותר מחדר מחשבים אחד, כך שמספר כיתות יכולות ללמוד במקביל. העיצוב יכול להתבסס על תפיסה של לימוד יחיד, כלומר כל תלמיד לעצמו או למידה בזוגות או קבוצות. החדר אמור להכיל כיתות של 30-35 תלמידים, עם מקרנים במיקום נוח אשר מאפשרים להציג סרטונים שונים בזמן השיעור, לפיכך החלונות צריכים להיות במקום שהתאורה לא תפריע במהלך השיעור.

דוגמא נוספת לעיצוב ייחודי, הוא עיצוב חדר מדעים. בחדר זה נצטרך להתקין שורה של אמצעים השייכים למעבדות, ובכך התלמידים יוכלו לעשות ניסויים שונים. חשוב לומר, שכל בית ספר בוחר לעצמו את רמת המעבדה שהוא מבקש להקים, בהתאם לאופי ורמת הלימודים במקום. עיצוב חדר מדעים שונה במקצת מעיצוב חדר מחשבים, מאחר והוא מכיל יותר אלמנטים בעלי אופי שונה ועל כן הוא צריך להיות הרבה יותר נוח לשימוש, מרווח יותר, ויותר פונקציונאלי.

בכל בית ספר נמצא גם ספרייה. בעבר ספריות היו אך ורק מקום להשאיל מהן ספרים. כיום תכנון ספרייה מתבצע בידיעה ברורה, שכאן יושבים תלמידים ומכינים שיעורים, עבודות, כאן הם קוראים ובמקומות מסוימים יש אפילו פינות זולה שמאפשרות לתלמידים לנוח בין השיעורים או בשעות חופשיות, ספריות בבתי ספר יכללו גם משחקים שונים. לכן תכנון ספרייה נכון, הוא כזה שלוקח בחשבון מקומות לשולחנות, מקומות למחשבים, ספות ואפילו פופים. כל זה כמובן בהתאם לגודל המקום ולצרכים שהם אמורים לספק לתלמידים.

לסיום, אתם מוזמנים לפנות אלינו, אל חברת ג'ירפה ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. אנחנו נספק לכם את כל הכלים והידע המקצועי שצברנו במהלך השנים, על מנת שתוכלו ליהנות מתכנון ספרייה או עיצוב חדר מחשבים אשר יכול להתאים לבית הספר ולשרת אתכם בצורה אופטימאלית. מוזמנים לפנות אלינו במייל או בטלפון.