כשאנחנו מעצבים חדר ילדים או חדר עבודה בבית, ברור לנו, שהשולחן אותו נציב בחדר יהיה צמוד קיר. ברוב המקרים. לעומת זאת אם אנחנו מעצבים משרד, אנחנו יכולים לבחור בין שולחן צמוד קיר, במידה ואנחנו לא אמורים לפגוש לקוחות או ספקים מהצד השני של השולחן, או שולחן שיעמוד במרכז החדר, באופן כזה שניתן לאפשר לשני הצדדים לשבת זה מול זה, שרק השולחן מפריד ביניהם.

כשמעצבים בית ספר או מוסד לימודים אחר, ההנחה היא שהשולחנות אמורים להיות מוצבים אחד מאחורי השני, בטור, כך שניתן לשבת משני הצדדים שלו, אם יש צורך. אך במקרים רבים נראה שימוש גם בשולחן צמוד קיר, למשל, במעבדות או כיתות מחשבים, שהכיתה מסודרת ב-ח', ליד הקירות ובמרכז החדר יכול צוות ההוראה לעמוד ולהסביר לתלמידים מה לעשות.

המיקום של שולחן צמוד קיר כמו ההחלטה להשתמש בספסלי ישיבה מסוג מסוים ולא בסוג אחר, הן חלק מההחלטות שאמורים אותם מעצבים ומתכננים לקחת על עצמם בתהליך העיצוב והתכנון. הרבה פעמים השימוש בספסלי ישיבה מסוג מסוים ולא בסוג אחר, יכול להיות שרירותי, אך לא פעם זה בעקבות הידיעה כמה תלמידים אמורים לעשות בו שימוש, איפה ניתן למקם אותם ועוד. פעמים רבות אותם ספסלים, נמצאים לא בכיתות עצמן אלא מחוץ לכיתות, למשל, בחצרות או במסדרונות. לכן יש משמעות לאופי הבחירה, כך שהיא תתבצע בצורה נכונה ולא תשנה באופן מהותי את העיצוב של המקום אלא תשלים אותו, תאפשר לנו לשפר אותו במובנים רבים.

ההחלטה על בחירה של שולחן צמוד קיר או ספסלי ישיבה מסוימים, יכולה לשנות באופן מהותי את המבנה של הריהוט, הרי אם אנחנו נניח, בוחרים שולחן צמוד קיר, אנחנו יכולים לבחור שולחן עם מדף או שולחן מתוחם, זאת להבדיל משולחן רגיל שאמור להיות פתוח לכל. מעצם זה ששולחן צמוד קיר הוא סגור בצד אחד, זה מקל מאוד הן על הבחירה, והן על האפשרות להשתמש בו בצורה חכמה.

אם אתם רוצים לקבל מידע מקיף על בחירת ספסלי ישבה, ספסל ערכים, שולחן צמוד קיר או ריהוט אחר, אתם מוזמנים לפנות אלינו, אל הצוות של חברת ג'ירפה.

ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או באתר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת. אצלנו תמצאו דגמים שונים של עיצובים בהם ניתן להיעזר ואנחנו נשמח ליישם אתם עבורכם.