עם השנים התחדדה התפיסה, הכיתה בה תלמידים לומדים, משפיעה על אופי הלמידה ועל הצלחתם בלימודים. אינספור מחקרים הוכיחו, שככל שכיתה מעוצבת בצורה יפה יותר, נקייה יותר, וצבעוניות יותר, התחושה של התלמידים היא הרבה יותר טובה ,נוחה ומגבירה אצלם את המוטיבציה ללמידה טובה יותר. ונדבר על מרחב למידה של התלמידים שלנו.

מרחב הלמידה של תלמיד, בין אם מדובר במרחב בבית ובין אם מדובר במרחב בבית הספר, הוא משמעותי להצלחתו של התלמיד.
אם ניקח מקרה קיצון, תלמיד שנאלץ לעבוד במרחב למידה לא מסודר, דחוס, ללא יכולת בשימוש באלמנטים חדשים, הסיכוי להצלחה הוא נמוך יותר.

מדוע?
מרבית הזמן יעסוק ברצון ליצור לעצמו סביבת לימודים נוחה וכן יצטרך להתמודד עם קשיים נוספים.
כאשר, מדובר על מרחב למידה נוח ,רחב, חיוב ואיכותי, המאפשר לתלמיד לשבת בצורה נוחה, שאפשר להשתמש באלמנטים שונים הנחוצים לו, מעוצב בצבעים בהירים ונעימים, הסיכוי להתרכז ולהצליח יהיו לו יותר קלים ואפילו להנות מהם.

עיצוב ותכנון מרחב למידה זו אומנות, בוודאי כשמדובר על תכנון חדרי לימוד בבתי ספר. אנחנו לוקחים בחשבון את הצרכים של התלמידים וצוות ההוראה, את תנאי השטח, גודל המקום, סוג התאורה, כיצד ניתן להשתמש בקירות החדר ועוד. בדרך כלל, כשאנחנו מעצבים מרחבי למידה, אנחנו מתייחסים לאפקטיביות לצד העיצוב חדרי לימוד. דוגמא, לתאורה אשר מוצבת בחדרים, כמות האור שנכנס מבחוץ, השפעה הצבעים על החדר וכן אלמנטים נוספים שיכולים להשפיע.

נקודה נוספת שיש להתייחס אליה היא, האם ליצור המשכיות, רצף או להתייחס לכל חדר בנפרד. בעוד שבמרחב למידה פרטי, מתייחס לחדר שעומד בפני עצמו, בכל הקשור לכיתות לימוד, היחס הוא שונה, שכן, כל הכיתה מהווה חלק במסדרון, כיתה אחת ברצף של כיתות השייכות לאותה שכבה. לכן ניתן ליצור רצף ובכך ליצור סיפור תוך כדי עיצוב המקום.

לסיכום, זה הזמן ליצור איתנו קשר ולדעת עוד על עיצוב ותכנון חדרי לימוד מרחב למידה לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות. אנחנו בג'ירפה נשמח לעזור לכם למצוא את הדרכים הטובות ביותר לעיצוב ותכנון לחדרי לימוד מרחבי למידה , ניתן לפנות אלינו עוד היום במייל או בטלפון.

חברת ג'ירפה היא החברה המובילה בתחום עיצוב מוסדות לימוד בכל הארץ .